kupka wstydu 06/15

Istnieje coś takiego jak kupka wstydu. Zaległości mogą być we wszystkim, w książkach, komiksach, muzyce, czy grach. Moja kupka wstydu w pewnym momencie stała się jednak przyjazna i nie wyobrażam sobie życia bez niej. No bo jak już minie frustracja, przestaniemy się obwiniać, że nigdy nie przeczytamy wszystkiego co zaplanowaliśmy, kupiliśmy, zaczniemy do takiej kupki podchodzić, jak do miejsca, które daje nam ogromne możliwości. Moja kupka wstydu na dzień dzisiejszy jest w stanie zareagować na każdy nastrój, na każdą zachciewajkę. Tego i Wam życzę.

Począwszy od czerwca, będę starał się raz w miesiącu powiększać kupkę wstydu. Chwaląc się tutaj, co zasili jej szeregi. Nie będą to tylko nowości, będą to rzeczy które zwyczajnie warto zakupić, na tzw. lepszy czas, na emeryturę, na czas po wygranej w totka.

1. 100/XX. ANTOLOGIA POLSKIEGO REPORTAŻU XX WIEKU. TOM 1-2‎

Od dawna wyśmiewam wszystkich, którzy zakupili te dwa tomiszcza tylko po to, żeby poczuć się dobrze. Zakupiłem i ja, ale z troszkę innych pobudek, naprawdę zamierzam to przeczytać.

2. S. C. GWYNNE – IMPERIUM KSIĘŻYCA W PEŁNI. WZLOT I UPADEK KOMANCZÓW

Naczytałem się wiele dobrego o tej książce. O całej serii nie mogę powiedzieć złego słowa, więc pewnie i tutaj się nie przejadę. Historia Komanczów do tej pory była mi znana chyba tylko z filmów, które z uwagi na brak innych namiętnie oglądałem w dzieciństwie. Tutaj ma być poważniej. Jak będzie zbyt poważnie, obejrzę jeszcze raz jakiś western.

3. MICHAEL KAZIN – AMERYKAŃSCY MARZYCIELE. JAK LEWICA ZMIENIŁA AMERYKĘ

Krytyka Polityczna bardzo dba o to aby wiedzieć o ideologii lewicowej jak najwięcej. Kazin natomiast napisał grubasa o tym dlaczego w Stanach owa ideologia nigdy nie zagościła. Morał jest taki, że i w USA i u nas Lewicy nie ma, więc można chociaż o niej poczytać.

4. GEORGE PACKER – KRYZYS WOLNEGO RYNKU? AMERYKI PORTRET WEWNĘTRZNY

Ameryka na skraju załamania. Słyszę to już od dawna, ale nadal mnie to fascynuje.

5. JACK KEROUAC – MÓJ BRAT OCEAN

Beletrystyczna twarz Ameryki. Debiut Kerouaca, nie wiem czy warto coś więcej pisać. Raczej pozycja obowiązkowa.

antologia-full-571x400

sc-gwynne-imperium-ksiezyca-w-pelni-wyd-czarne-2015-04-13-496x800

jkmbo
mkam
pkwr

Author: sebastian brzózka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *